W hucie działają 2 linie produkcyjne:
linia automatyczna i linia ręczna.

Linia ręczna

Wyposażona jest w dwie wanny szklarskie do topienia szkła oświetleniowego. Łączne wydobycie to 5 ton masy szklarskiej. Znajdują się tam też urządzenia do obcinania i zatapiania obrzeży formowanych wyrobów. Posiada także maszyny do obróbki powierzchniowej, w tym piaskarki do matowania powierzchni. Produkcja na tej linii odbywa się tradycyjnym sposobem hutniczym, przez formowanie z wolnej ręki na półautomatach i prasach.

Linia automatyczna

Posiada wannę z przepływem głębinowym o pojemności 60 ton masy szklanej. Przy wannie zainstalowano cztery automaty szklarskie typu AF8. Na linii tej produkuje się znicze nagrobkowe, klosze gospodarcze oraz słoje.

Huta jest przygotowana na indywidualne zamówienia klienta. Wszystkie wyroby pakowane są na euro paletach o wymiarach 1200x800, zabezpieczone folią termokurczliwą w nowoczesnym urządzeniu firmy MSK. Niektóre produkty pakowane są w kartony.

Posiadamy własną bazę logistyczno - transportową.

Huta posiada swoją bazę magazynową. Dysponuje zarówno magazynami krytymi, jak i wiatami znajdującymi się na terenie zakładu. Zmagazynowany towar w każdej chwili może być dowieziony do klienta. Huta realizuje zamówienia zarówno w kraju, jak i zagranicą. Ma własny transport, ale współpracuje też z innymi przewoźnikami. Minimalna ilość zamówienia to 18 palet, maksymalne to 33 palety.

HUTA SZKŁA "GLOSS"
Glonek - Busz Spółka Jawna
64-125 Poniec, ul. Krobska Szosa 9
tel. /fax +48 65 573 15 98
tel. /fax +48 65 572 78 41
mobile +48 601 98 11 11
e-mail: gloss@gloss.pl

- towar pakujemy na palety o wymiarach 1200 x 800 mm,
- niektóre wyroby pakowane są w kartony,
- przy zakupie min. 18 palet towar możemy dostarczyć na nasz koszt,
- stosujemy rabaty uzależnione od wielkości zamówienia i formy płatności,
- waga i pojemność zniczy podane są w przybliżeniu.